icon-bg
icon-bg
icon-bg

10 кращих програм для інвентаризації мереж 2024

Інвентаризація комп'ютерів та пристроїв у мережі є невід'ємною частиною обслуговування парку техніки в організації будь-яких розмірів. Облік комп'ютерів та обладнання дозволяє підтримувати техніку в актуальному стані й уникнути зайвих витрат на її обслуговування.

Збір інформації по кожному пристрою вручну вже давно не актуальний, зважаючи на свою трудомісткість. Вирішити поставлене завдання і отримати максимально точну інформацію в найкоротші терміни дозволяють спеціальні програми для інвентаризації мережі. Після одиничного налаштування такої програми, ви зможете в будь-який час отримати детальні і актуальні зведення по кожному пристрою, а також дізнаєтеся про будь-які зміни в мережі, які потребують вашої уваги.

У цій статті ми розглянемо найпопулярніші рішення для обліку, доступні на ринку в 2024 році.

Total Network Inventory 6 Стандартна

Стандартна версія Total Network Inventory 6 надає повний функціонал для інвентаризації різних пристроїв. Програма легка в налаштуванні і інтуїтивно зрозуміла з першого запуску. Вам доступно сканування систем Windows, OS X, Linux, FreeBSD і ESX/ESXi, а також сканування мережевих пристроїв по протоколах SNMP і Telnet.

Вся отримана при скануванні інформація може бути виведена в звіти, які легко експортуються в будь-який зручний для вас формат.

Total Network Inventory також дозволяє налаштувати сканування і створення звітів за розкладом, що дозволяє автоматизувати рутинні завдання.

Окремо хочемо відзначити Журнал изменений – режим, що дозволяє отримати максимум інформації про будь-які зміни, які відбулися на сканованих пристроях з моменту останнього сканування.

Вартість ліцензії починається від 1200 грн. за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Повний функціонал для інвентаризації мережі Може бути встановлена тільки на Windows-системи
Легко налаштувати  
Дружній інтерфейс  
Низька вартість  

 

Spiceworks

Spiceworks є одним з найбільш популярних безкоштовних рішень для інвентаризації з веб-інтерфейсом. Програма надає зручний і зрозумілий сканер мережі, легку фільтрацію отриманої інформації і механізм порівняння пристроїв.

Наявність веб-інтерфейсу вносить певні обмеження на візуалізацію деяких процесів і налаштування програми під свої потреби, але це компенсується легким, а головне розрахованим на багато користувачів, доступом до даних.

Окремо хочемо відзначити, що крім інвентаризації програма також надає інструменти для моніторингу, створення списку закупівель та підтримки користувачів (helpdesk).

Вартість ліцензії: безкоштовно (монетизація за рахунок реклами).

 Плюси  Мінуси
Дружній інтерфейс Доступ тільки через веб-інтерфейс
Безкоштовне розповсюдження Наявність реклами
Можливість підключення модулів моніторингу, списку закупівель та підтримки користувачів Обмежена персоналізація

 

Lansweeper

Серед багатьох платних рішень Lansweeper користується високою популярністю і виділяється безліччю можливостей. Lansweeper підтримує сканування з детальним налаштуванням і роботу з великою кількістю пристроїв, пропонує широкі можливості по налаштуванню і персоналізації звітів, а також зручну фільтрацію.

Як і у випадку зі Spiceworks, доступ до програми організований тільки через веб-інтерфейс.

Окремо хочемо відзначити наявність інтегрованого модуля підтримки користувачів (helpdesk), карту мережі і базовий функціонал для розгортання ПЗ.

Вартість ліцензії: до 100 пристроїв – безкоштовно; понад 100 пристроїв – € 1.00 за пристрій, щорічно.

 Плюси  Мінуси
Широкі можливості по інвентаризації мережі Доступ тільки через веб-інтерфейс
Універсальність (карта мережі, Helpdesk і розгортання ПЗ) Дорога щорічна підписка
Широкі можливості персоналізації  
Безкоштовна ліцензія до 100 пристроїв  

 

Network Inventory Advisor

Незважаючи на трохи застарілий інтерфейс, Network Inventory Advisor пропонує повний спектр необхідних інструментів для обліку пристроїв в мережі. Програма дозволяє виконувати сканування систем Windows, Unix-подібних систем і SNMP-пристроїв. Грунтуючись на результатах сканування, ви можете будувати звіти різної складності як по апаратній, так і програмній частині обладнання.

Окремо хочемо відзначити можливість виявлення і збору ключів продуктів Autodesk.

Оновлення в рамках старшої версії доступні безкоштовно. Вартість ліцензії починається від $89.00 (USD) за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Повний базовий функціонал для інвентаризації мережі Застарілий інтерфейс
Може бути встановлене як на Windows, так і MacOS Рідко оновлюється
Виявлення ключів продуктів Autodesk Немає Web-інтерфейсу

 

Solarwinds Network Inventory

Продукт Solarwinds дещо вибивається зі списку розглянутих додатків як за ціною, так і за функціоналом. Проте, це ПЗ досить популярно і використовується в великих корпораціях для вирішення широкого спектра завдань.

Розглядуваний продукт включає в себе ряд інструментів для інвентаризації та моніторингу пристроїв в мережі, контролю ліцензій ПЗ, моніторингу активних процесів і сервісів в реальному часі, а також для автоматичного виконання сценаріїв у разі відхилення певних значень від норми.

Solarwinds також надає окремий модуль для створення карти мережі, можливості якого дійсно вражають. Вам доступна масштабована карта світу, на якій ви можете створити локальні карти мережі кожного офісу своєї компанії.

Вартість ліцензії починається від $5,995.00 (USD) за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Широкі можливості по інвентаризації та моніторингу Доступ тільки через веб-інтерфейс
Велика кількість навчальних відео Висока вартість ліцензії
Розрахований на багато користувачів доступ  

 

Open-AudIT

Open-AudIT є програмою для інвентаризації з відкритим вихідним кодом. Цей додаток досить популярний завдяки наявності повністю безкоштовної версії, що пропонує базовий функціонал для інвентаризації.

В цілому програма має дуже приємний і зручний в роботі інтерфейс, а карта мережі підтримує інтеграцію з Google maps, що є не у всіх конкурентних продуктах.

Збір інформації про Windows-пристрої програма виконує через опитування WMI, що в деяких випадках може давати неповну інформацію в порівнянні з низькорівневим скануванням пристроїв. Проте, таке ПЗ не вимагає тривалого налаштування і дозволяє швидко опитати парк техніки виконуючи мінімальну попередню настройку.

Розширений функціонал, включаючи карту мережі, експорт пристроїв і персоналізовані звіти доступні тільки в платній версії програми, яка також включає в себе повноцінну комерційну підтримку.

Вартість ліцензії: безкоштовно для Community edition. $1,199.00 (USD) за ліцензію Enterprise на 100 устройств (мінімальна ліцензія).

 Плюси  Мінуси
Повний базовий функціонал для інвентаризації мережі Доступ тільки через веб-інтерфейс
Наявність безкоштовної версії Доступний тільки безагентний збір інформації

 

10-Страйк: інвентаризація комп'ютерів

Не дивлячись на трохи застарілий інтерфейс, 10-Страйк надає повний набір інструментів для інвентаризації. Як і інші продукти, програма надає можливості сканування, створення звітів і відстеження змін на пристроях в мережі. Присутня можливість виведення інформації у вигляді діаграм і гістограм, а також підтримка штрих-кодів.

Відмінною особливістю 10-Страйк можна назвати повну підтримку складського обліку, що може грати важливу роль при виборі ПЗ для інвентаризації.

Доступ до даних можна отримати як безпосередньо в самій програмі, так і через веб-інтерфейс, що значно підвищує зручність користування.

Вартість ліцензії починається від $40 за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Можливий як прямий доступ, так і через веб-інтерфейс Може бути встановлена тільки на Windows-системи
Складський облік Застарілий інтерфейс
Низька вартість  

 

EMCO Network Inventory

Продукт був створений ще у 2007 році і розвивається до сих пір. EMCO Network Inventory застаріла візуально, але все ще не втратила своєї актуальності. Програма дуже стабільна і має повний базовий функціонал для обліку Windows-пристроїв.

Крім звичайного збору інформації про апаратну і програмну частини комп'ютерів, EMCO Network Inventory має можливість сканування ключів реєстру і файлової системи віддалених пристроїв, що є не у всіх конкурентних продуктах.

Оновлення в рамках старшої версії доступні безкоштовно. Вартість ліцензії починається від $89.00 (USD) за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Базовий функціонал для інвентаризації Windows-пристроїв Інвентаризація тільки Windows-пристроїв
Висока стабільність роботи Застарілий інтерфейс

 

 

ZOHO Creator - IT asset tracker

IT asset tracker є модулем для ведення інвентаризації, який доступний для універсального продукту компанії Zoho. В цілому, програма Zoho є універсальним комбайном для управління різними сферами бізнесу, включаючи також IT. Модуль IT asset tracker дозволяє вести облік обладнання та програмного забезпечення.

Тут зручно візуалізувати статистику за різними даними. Всього в пару кліків створюються кругові діаграми по тих або інших даних.

До мінусів даного ПЗ можна віднести повну відсутність сканера мережі, що призведе до значних витрат часу на внесення інформації.

Вартість ліцензії: безкоштовно для додатка IT asset tracker. Вартість Zoho creator становить мінімум €10.00 в місяць.

 Плюси  Мінуси
Інтеграція з великою кількістю інших модулів Доступ тільки через веб-інтерфейс
  Відсутній сканер мережі

 

Total Network Inventory 6 Професійна

Total Network Inventory 6 Професійна включає в себе повний функціонал стандартної ліцензії і підходить користувачам, які хочуть отримати максимум можливостей в одній програмі за розумною ціною.

Крім всіх базових інструментів дана версія програми дозволяє створити детальну карту мережі та вести облік вашого програмного забезпечення та ліцензій.

Редактор карти мережі дуже простий в освоєнні. Просто перетягніть пристрої на карту і створіть необхідні зв'язки між ними. В результаті ви швидко отримаєте загальну карту, схему або ж кілька карт з розбивкою по офісах або поверхах. Прямо з карти ви можете перевіряти доступність пристроїв, підключатися до них або ж виконувати прості команди.

Модуль обліку ПЗ і ліцензій на перший погляд може здатися складніше інших елементів програми, але його користь важко переоцінити. Зберігання інформації про ліцензії на будь-яке ПЗ, зберігання ліцензійних ключів і документів, автоматичне обчислення статусу ліцензій і попередження в разі закінчення періоду підтримки. У поєднанні з докладним браузером інсталяцій і зручними фільтрами, цей модуль дає вичерпну інформацію щодо всіх програм на ваших комп'ютерах.

Вартість ліцензії починається від 1800 грн. за ліцензію на 25 пристроїв.

 Плюси  Мінуси
Легко налаштувати Може бути встановлена тільки на Windows-системи
Дружній інтерфейс  
Модуль для обліку ПЗ і ліцензій  
Модуль карти мережі  

 

27 лютого 2024

Total Network Inventory 6.2: the beginning of big changes!

TNI has now the ability to work with SQL servers, which will make the program a full-fledged reliable multi-user product.

08 червня 2023

TNI 6.1: New interface and functionalities for Data transfer mode

We have significantly redesigned the mechanism and interface of the "Data Transfer" window based on your feedback to the support team.