icon-bg
icon-bg
icon-bg

Network Olympus

v. 1.8.1 / 26 вересня 2023 / усі Windows / Доступна безкоштовна версія
Доступна безкоштовна версія

Огляд

Програма для моніторингу комп’ютерів, серверів та мережевих пристроїв.

Network Olympus – це потужний і зручний інструмент для моніторингу мереж. Він розроблений спеціально для тривалого моніторингу окремих комп'ютерів, локальних мереж, а також інших служб, що вимагають постійного контролю.

Моніторинг мережі

Olympus подбає про безвідмовну роботу пристроїв, допоможе виявити потенційні проблеми і завчасно попередить вас про них. Програма автоматично усуне неполадки і надасть вам докладний звіт про проблему.

Моніторинг серверів

Завдяки протоколу WMI, програма надає численні можливості моніторингу різних параметрів Windows-серверів, починаючи з використання пам'яті і закінчуючи кількістю процесів, які виконуються системою. Вся ця інформація записується в режимі реального часу і постійно аналізується.

Створення карти мережі

Карта мережі дозволяє графічно відобразити всі елементи вашого проекту моніторингу, а також зв'язки між ними. На карті автоматично відображається статус будь-якого сенсору, що дозволить вам відстежувати доступність віддалених пристроїв без необхідності переходу на інші панелі.

Сканування

Сканування мережі

Сканер мережі являє собою спеціальний модуль для збору інформації. Він сканує всі пристрої в мережі і збирає корисну інформацію. Кожний виявлений пристрій буде автоматично додано в вашу базу даних для подальшої роботи.

Інтуїтивно зрозумілий процес

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс Network Olympus дає можливість чіткого розуміння вашого мережевого оточення. Зручні інструменти у вигляді карти і дерева мережі завжди допоможуть досягти необхідної мети у вигляді автоматизації та візуалізації мережі.

Перевірки

Огляд

Робота Network Olympus базується на індикаторах моніторингу, які перевіряють роботу пристроїв. Програма збирає і аналізує дані, отримані на основі перевірок за певними протоколами. Сенсори використовуються для отримання інформації про служби, зміст журналу подій, наявність файлів і інших даних на віддалених пристроях. Olympus надає більше 30 сенсорів, які діляться на чотири категорії: System, WinBase, NetBase і FileSystem.

Сенсори System

Ви можете з легкістю виконувати моніторинг систем Windows для превентивного виявлення і усунення потенційних загроз. Наступні сенсори WinBase дозволять досягти безперебійної роботи операційних систем:

Завантаження ЦП. Отримайте детальну інформацію про завантаження процесора і переконайтеся, що навантаження не перевищує критичних значень.

Використання пам'яті. Це гнучкі сенсори, які не потребують складного налаштування. Задайте потрібні параметри та відстежуйте кількість віртульної або фізичної пам'яті, що споживається системою.

Кількості користувачів і процесів. Ці сенсори допоможуть відстежувати і контролювати кількість запущених процесів та кількість користувачів, які увійшли в систему на будь-якому комп'ютері вашої мережі.

Сенсори NetBase

Багато внутрішніх і зовнішніх мережевих ресурсів потребують постійної перевірки. Сенсори NetBase дозволяють проводити моніторинг як широкого спектру портів, так і доступності певного контенту на веб-сайті. Ці сенсори дозволяють виконувати перевірку наступних протоколів: TCP, ICMP, FTP, HTTP, POP3, SMTP, Telnet, IMAP та багатьох інших.

Сенсори FileSystem

Olympus повною мірою дозволяє виконувати моніторинг файлової системи. Під вашим контролем не тільки операційна система, але і кожен файл на жорсткому диску. Ви можете виконувати перевірку наступних параметрів: Розмір файлу, Існування файлу, CRC32 файлу, Вміст файлу, Кількість файлів, Порівняння файлів тощо.

Дії

Дії та повідомлення

У разі виникнення несправностей Network Olympus виконає ряд заздалегідь зазначених дій. Наша програма вчасно повідомить про проблему і надасть першу допомогу в її усуненні. В залежності від налаштування, вона запустить скрипт, перезавантажить віддалений комп'ютер або службу, запустить потрібну програму або запише інформацію про проблему в лог для подальшого її вивчення. Достатньо вибрати дію, і Olympus виконає її при негативному результаті спрацьовування сенсора або ж спільно з іншою дією або повідомленням.

Ефективні комбінації

За допомогою функціоналу Конструктора сценаріїв ви можете налаштувати виконання цілого ряду автоматичних дій в разі будь-яких відхилень показників від норми. Завдяки зручному і функціональному інтерфейсу Конструктора сценаріїв ви можете створювати комбінації будь-якої складності, що включають в себе сенсори, дії і повідомлення. Вся активність в мережі, в свою чергу, може відстежуватись за допомогою Журналу активності і спеціальних звітів, завдяки чому ви не пропустите жодної виконаної дії.

Повідомлення

У поєднанні з діями, повідомлення значно розширюють ефективність моніторингу. Вони інформують про події, надаючи адміністраторам мережі дані про будь-яке відхиленнія перевіряємих параметрів. Network Olympus дозволяє використовувати безліч різних повідомлень для максимально повного моніторингу, який при тому можна тонко налаштувати.

Дії та повідомлення: Автоматизація

Програма пропонує широкий спектр сигналів та дій, які виконуються автоматично, що дозволяє максимально скоротити час простою при неполадках в мережі. Дружній інтерфейс дозволяє налаштувати наступні варіанти:

Повідомлення: Показати повідомлення, Спливаюче вікно, Програти звук, Записати в лог-файл, Надіслати повідомлення Jabber або E-mail.

Якщо ж необхідно виконати дію, Olympus пропонує наступні варіанти: Запустити програму, Виконати скрипт, Перезапустити службу, Перезавантажити комп'ютер та інші.

Всі виконані дії та будь-які зміни параметрів детально записуються в журнал, формуючи чітку і зрозумілу картину подій, що сталися в мережі.

Сценарії

Сценарії моніторингу

Конструктор сценаріїв являє собою повноцінне рішення для автоматизації процесів в мережі. Це потужний інструмент для створення і управління сценаріями моніторингу.

Інтегрований підхід до організації схеми моніторингу

Конструктор сценаріїв пропонує широкі можливості для автоматизації управління мережею. Він спирається на результати моніторингу і пропонує безліч можливостей для діагностування та реагування на неполадки в мережі.

Розгалужені сценарії

Конструктор сценаріїв надає можливість створювати складні сценарії, що складаються з безлічі віток, а це дозволяє врахувати всі варіанти розвитку подій. Будь-яку вітку можна змінити в будь-який момент, додавши повідомлення, сенсор або дію всього за пару кліків.

Інтуїтивний і зручний інтерфейс допоможе швидко створювати навіть складні сценарії. Конструктор сценаріїв дозволяє прикріпити сценарій моніторингу як до одного пристрою, так і відразу до групи пристроїв.

Схеми моніторингу

Конструктор сценаріїв є дуже гнучким інструментом. Прямо в ньому ви можете управляти всіма сенсорами, а також всіма діями і повідомленнями, які з ними пов'язані. Легкі в налаштуванні компоненти є важливою складовою оптимізації процесів моніторингу. При необхідності доповнити схему новими елементами можна прямо на льоту.

Надійна система

Надійна та безпечна схема моніторингу завчасно визначить несправність і виключить ймовірність серйозних наслідків. Кожен сенсор може запускати логічну послідовність, що приводить до тих чи інших реакцій з боку системи. Ця схема роботи дозволяє досягти максимально швидкої реакції і повідомлення адміністратора про випадок. У свою чергу Network Olympus збереже запис про кожну подію процесу моніторингу, що дозволить легко і зручно відстежити і з'ясувати причини будь-яких відхилень показників сенсорів від норми.

Де я можу застосувати даний функціонал?

Існує безліч способів використання Конструктора сценаріїв для автоматизації процесів моніторингу на практиці:

Перевірка доступності серверу. Програма постійно перевіряє доступність серверу і веб-сайту. Якщо перевірки вертають помилку, функція повідомлення відразу проінформує вас, в той час, як програма також перезапускає сервер.

Перевірка значення ключа реєстру. Скрипт з певною періодичністю виконує перевірку заданого ключа реєстру і відразу ж його відновлює в разі будь-яких відхилень від шаблону.

Перевірка онлайн-статусу. Система перевіряє онлайн-статус кожного пристрою в групі і зберігає в журнал одержану від сенсорів інформацію. У разі відключення будь-якого пристрою групи адміністратор отримує повідомлення. Завдяки детальному логуванню подій адміністратор з легкістю виявить причину відключення і усуне проблему.

Статистика

Журнал активності

Network Olympus відстежує стан всіх сенсорів і веде детальний журнал виконаних дій. У будь-який момент ці дані можна переглянути у віджеті Журнал активності. Проаналізувати будь-які відхилення показників від норми вам також допоможуть звіти по сенсорам і діям.

Режими відображення журналу

Переглядати інформацію про будь-які події можна в двох режимах: Поточний і режим Історії.

У той час як Поточний режим відображає всі події, які сталися під час нинішньої сесії, в режимі Історії доступним стає перегляд інформації про моніторинг за весь час роботи Network Olympus. Це дозволяє максимально ефективно працювати з отриманими даними.

Фільтри

Зручна панель фільтрів дозволяє швидко і точно знаходити потрібні події. Ви можете виконати фільтрацію за статусом, щоб переглянути список невдалих перевірок, або ж можна виконати фільтрацію за типом перевірки або розглянути тільки певний період часу. Все це можливо завдяки інтуїтивно зрозумілому функціоналу фільтрації. Не забувайте комбінувати фільтри для максимальної ефективності.

Карта мережі

Універсальний інструмент для створення карти

Network Olympus взаємодіє з вашим деревом мережі, надаючи можливість візуалізувати всю структуру зв'язків між пристроями. Карта мережі являє собою повноцінне рішення для відображення мережевих вузлів і ефективного управління ними.

Візуалізація мережі

Топологія корпоративної мережі є дуже важливим елементом в роботі системних адміністраторів. Саме тому в Network Olympus редактор карти розділений на 2 частини:

Дерево мережі. Модуль сканера мережі виявляє всі мережеві пристрої і автоматично додає їх в дерево. Це базовий функціонал, в результаті роботи якого можна швидко впорядкувати, об'єднати в групи і відтворити в дереві ієрархію пристроїв корпоративної мережі.

Карта мережі. Основна секція дозволяє візуалізувати зв'язки між пристроями та створити схему їх розташування. Тут ви можете створити кілька незалежних карт і відстежувати стан сенсорів за кольоровими індикаторами прямо на самих пристроях.

Ці модулі розширюють можливості моніторингу та взаємодії з мережевими вузлами, надаючи вам повний набір інструментів для візуалізації, створення схем і зручних графічних діаграм.

Широкі можливості створення карти

Найчастіше мережеве оточення у великій компанії за своєю природою є досить складною структурою, спростити яку неможливо. Проте, Network Olympus надає всі інструменти для наочної та зручної роботи з адміністрування корпоративної мережі без докладання значних зусиль. Ви можете розділити складні багаторівневі карти мережі на кілька менших незалежних частин, що дозволить вашим співробітникам легше контролювати сегмент, за який вони відповідають. Наш віджет карти мережі дозволить зробити будь-які складні процеси моніторингу більш зрозумілими та наочними!

Випробуйте всі можливості нашого продукту для моніторингу вже сьогодні і отримуйте від роботи набагато більше задоволення!

Обмеження демо-версії Брошура Ліцензійна угода