icon-bg
icon-bg
icon-bg

Інвентаризація та аудит комп'ютерів в Active Directory

Програма Total Network Inventory Total Network Inventory полегшує ведення обліку комп'ютерів в офісах і на підприємствах усіх форм власності. Вона може працювати в корпоративних мережах будь-яких розмірів, в тому числі, побудованих на Active Directory.

Для кого підійде дане рішення

Якщо в компанії близько десятка комп'ютерів, то їх все можна обійти і переписати всі потрібні відомості вручну. Однак, чим більше обчислювальної техніки з'являється, тим більше часу потрібно щоб провести інвентаризацію мережі. Коли її занадто багато, провести облік комп'ютерів стає дуже проблематично.

Які завдання вирішує це ПЗ?

За допомогою Total Network Inventory можна отримати детальну інформацію щодо всіх комп'ютерів та інших пристроїв, підключених до вашої мережі. Програма швидко та легко просканує вашу мережу, видавши всю інформацію. Далі, за цими даними можна побудувати різноманітні звіти, які легко можуть бути експортовані в популярні формати. Додаткові інструменти програми, такі як режим побудови карти мережі та універсальний модуль ліцензування допоможуть значно розширити можливості інвентаризації мережі і зробити цей процес дійсно легким і швидким.

Сканування комп'ютерів підключених до Active Directory

Для початку сканування мережі потрібно задати OU (організаційну одиницю) вашого домену Active Directory і запустити процес. Через невеликий проміжок часу ви отримаєте список всіх комп'ютерів, що відповідають заданим критеріям. Час сканування залежить від кількості пристроїв, підключених до мережі, але зазвичай триває не більше декількох хвилин.

За допомогою Total Network Inventory можна отримати відомості як про апаратне, так і про програмне забезпечення всіх комп'ютерів:

  • відомості про мережеві адаптери: модель, MAC-адресу, IP-адресу, шлюз, ім'я хоста;
  • перелік підключених периферійних пристроїв, таких як клавіатури, мишки, принтери (в тому числі мережеві), підключені USB-пристрої.

Крім відомостей про пристрої збираються також дані про встановлені програми. З наданих звітів можна дізнатися яка операційна система встановлена, її версію, дату інсталяції, які системні оновлення встановлені, відомості про ліцензії та ключі. Також, можна ознайомитися зі списком встановлених програм, їх версією та датою інсталяції. Total Network Inventory дозволяє проводити аудит системи безпеки: збирає відомості про наявні антивіруси, брандмауери та антишпигуни. Контролює оновлення антивірусних баз.

Крім цього, можна також отримати відомості про те, які програми знаходяться в автозавантаженні на кожному комп'ютері, що працює під управлінням ОС Windows, які ресурси відкриті для загального користування (принтери, розділи на жорсткому диску та інші), які процеси запущені, які облікові записи створені .

Наведений вище список далеко не повний, Total Network Inventory надає ще багато цікавих відомостей щодо пристроїв, підключених до мережі.

Детальніше про сканування Active Directory

Для того, щоб виконати сканування, необхідно спочатку налаштувати синхронізацію TNI з AD. Для цього, потрібно увійти в «Налаштування», «Загальні» і далі вказати контролер домену. Тут також можна налаштувати інші параметри аудиту, наприклад, що потрібно синхронізувати (комп'ютери або користувачів), а також, які дії необхідно виконувати з комп'ютерами, які були виявлені в мережі, але відсутні в AD.

Перед тим, як запустити процес сканування, потрібно заповнити список завдань. Щоб це зробити, необхідно вказати цілі для сканування. Для Active Directory це може бути IP-адреса або ім'я контролера домену, перед якими повинен стояти префікс AD:. Наприклад, "AD:10.0.0.1" або "AD:servername". Окрім всіх інших відомостей, в звіті будуть прописані відомості з колонок "Розташування" та "Опис", якщо їх заповнив адміністратор домену.

Для комп'ютерів, які були зареєстровані на сервері доменів, але не були просканувати, створюються заглушки. Для них буде відображатися тільки базова інформація: опис, розташування та версія Windows. Такі заглушки можна буде просканувати пізніше і отримати повну інформацію.

Завдяки переліченим вище можливостям програма Total Network Inventory істотно полегшує адміністрування та аудит комп'ютерів в Active Directory.

 

27 лютого 2024

Total Network Inventory 6.2: the beginning of big changes!

TNI has now the ability to work with SQL servers, which will make the program a full-fledged reliable multi-user product.

08 червня 2023

TNI 6.1: New interface and functionalities for Data transfer mode

We have significantly redesigned the mechanism and interface of the "Data Transfer" window based on your feedback to the support team.