icon-bg
icon-bg
icon-bg

Як сканувати комп'ютери Apple macOS у мережі

Навіщо здійснюється процес сканування комп'ютерів Mac у мережі?

Підтримка робочого стану техніки - одна з цілей сканування мережевих пристроїв. Дані про апаратне та програмне забезпечення допоможуть IT-спеціалісту або адміністратору мережі краще орієнтуватися в технічних процесах, а головне, у разі потреби, оперативно усувати будь-які проблеми з комп'ютерами в мережі.

Також, завдяки скануванню комп'ютерів під керуванням macOS у вашій мережі з використанням Total Network Inventory, можна провести інвентаризацію та облік технікидля корпоративних мереж різного масштабу.

Як сканувати комп'ютери Apple macOS у локальній мережі?

Для сканування пристрою з macOS в мережі достатньо запустити TNI, вказати діапазон IP-адрес для сканування і ввести пароль Адміністратора. Процес сканування комп'ютера Mac здійснюється за допомогою агента, який через протоколи SSH, SCP/SFTP встановлюється на віддалений комп'ютер і починає процес збору інформації, в яку входять докладні дані про апаратне та програмне забезпечення кожного комп'ютера або макбука. Також варто уточнити, що TNI підтримує сканування 64-розрядних версій macOS.

Щодо безпеки сканування комп'ютерів Apple macOS, вам нема про що турбуватися. Завдяки використанню протоколу SSH-2, у процесі сканування створюється безпечний канал між сканованим комп'ютером та сервером, на якому встановлено TNI. Крім цього, у програмі є підтримка сучасних SCP і SFTР протоколів для передачі результатів сканування обладнання.

Також можна інвентаризувати комп'ютери Apple, введені в домен Active Directory.

Яку інформацію можна отримати після сканування пристроїв під керуванням macOS?

Total Network Inventory збирає різноманітну інформацію про ваші Apple комп'ютери в мережі.

  • Система: параметри комп'ютера та системного блоку, роз'єми пам'яті, налаштування електроживлення.
  • Процесор: тактова частота, кількість ядер та інше.
  • Системна пам'ять: обсяг фізичної пам'яті, встановлені модулі пам'яті, обсяг та виробник, тип, частота тощо.
  • Відеоадаптери: ім'я, відеопам'ять.
  • Монітори: ім'я та виробник, розміри та діагональ.
  • Жорсткі диски та знімні носії: модель, виробник та інше.
  • Логічні розділи: мітка, файлова система, обсяг, кількість вільного місця тощо.
  • Мережеві адаптери: ім'я та виробник, MAC-адреса, IP-адреса/підмережа/шлюз, BSD ім'я пристрою, тип.
  • USB-пристрої: виробник, версія, швидкість.
  • Принтери: виробник, драйвер, статус, факс та інше.
  • Програмне забезпечення: інформація про ОС, брандмауер, встановлене програмне забезпечення (дата, версія, виробник).

Сканування комп'ютерів Apple macOS за розкладом.

Планувальник сканування мережних пристроїв Total Network Inventory дозволяє гнучко планувати різні завдання сканування комп'ютерів та ноутбуків під керуванням macOS, як і будь-яких інших.

Ви можете налаштувати планувальник на автоматичне сканування пристроїв у мережі одноразово і регулярно, щодня, тижнів, місяців і т.д. Докладніше про налаштування планувальника можна прочитати в посібнику користувача.

Типи сканування локальної мережі на наявність пристроїв Apple Mac.

Total Network Inventory підтримує 2 типи сканування пристроїв у мережі: віддалене та ручне.

Віддалене сканування пристроїв macOS з використанням протоколу SSH: перед початком процесу варто переконатися, що на віддаленому обладнанні запущено сервер SSH-2 з підтримкою SFTP або SCP, а мережевий екран повинен надавати доступ до них. Також користувачу, від імені якого виконується сканування, дозволено доступ до SSH-сервера (опція AllowUsers).

Принцип роботи:

  • TNI здійснює підключення до віддаленої машини SSH.
  • У домашній директорії від імені користувача, який здійснює сканування комп'ютерів з macOS, створюється тимчасова папка, в яку, за вказаними вище протоколами, передається агент сканування.
  • Останній автоматично запускається, і після завершення роботи створює звіт з усією зібраною інформацією.
  • Сформований файл із результатами сканування передається назад у TNI, який у свою чергу розміщує їх у сховищі.

Варто також уточнити, що для коректної роботи агента сканування в системі повинна бути встановлена стандартна бібліотека C++ libstdc++.so.6.

Ручне сканування мережі на наявність пристроїв Apple: В даному випадку, користувач самостійно копіює на комп'ютер файл-агент і запускає його. Після процесу сканування програма створює файл із зібраними даними, який вручну переміщюється у сховище Total Network Inventory.

Використання TNI дозволить суттєво скоротити час для здійснення канування комп'ютерів Apple macOS у локальній мережі, зробить це швидко, безпечно, а головне, надасть вичерпну інформацію про кожен пристрій та допоможе побудувати будь-які необхідні зведені звіти.

 

27 лютого 2024

Total Network Inventory 6.2: the beginning of big changes!

TNI has now the ability to work with SQL servers, which will make the program a full-fledged reliable multi-user product.

08 червня 2023

TNI 6.1: New interface and functionalities for Data transfer mode

We have significantly redesigned the mechanism and interface of the "Data Transfer" window based on your feedback to the support team.