icon-bg
icon-bg
icon-bg

Як сканувати комп'ютери Linux у мережі?

Сканування комп'ютерів під керуванням операційної системи Linux є важливим завданням для адміністраторів, для того щоб мати можливість віддалено збирати дані про апаратне та програмне забезпечення комп'ютерів у корпоративній мережі. У цій статті розглянемо методи сканування з використанням протоколів SSH та SCP/SFTP, які дозволяють здійснювати віддалене керування та передачу даних між комп'ютерами.

Програма Total Network Inventory (TNI) надає можливості для детального сканування апаратного та програмного забезпечення комп'ютерів Linux та Unix у локальній мережі.

Автоматизоване сканування

TNI дозволяє автоматизувати процес сканування ваших комп'ютерів у локальній мережі. Це скорочує необхідність у ручній роботі та підвищує ефективність збору даних.

Програма збирає різноманітну інформацію про кожен комп'ютер, включаючи дані про процесор, оперативну пам'ять, дискову підсистему, встановлені програми та багато іншого.

Всі завдання сканування та збирання інформації на комп'ютерах Linux або сімейства Unix можна налаштувати на автоматичне виконання за допомогою Планувальника завдань.

Звіти та аналітика

TNI пропонує можливість створення детальних звітів на основі зібраних даних. Ці звіти можуть бути використані для аналізу статусу апаратного та програмного забезпечення пристроїв під керуванням ОС Linux у мережі.

Проскануйте ваші Linux комп'ютери та отримайте всю необхідну інформацію на екрані або виведіть на друк.

Керування ліцензіями

Програма може допомогти відстежувати ліцензії на програмне забезпечення. Це дозволяє ефективно керувати ліцензіями та запобігати їх несанкціонованому використанню.

Протоколи для сканування Linux/Unix комп'ютерів, що застосовуються у TNI:

1. SSH (Secure Shell).

Криптографічний протокол, призначений для безпечної роботи з комп'ютерами. З його допомогою можна керувати віддаленими системами, передавати файли та навіть запускати команди на віддаленому пристрої.

2. SCP (Secure Copy Protocol) / SFTP (Secure File Transfer Protocol).

SCP та SFTP – це протоколи для безпечної передачі файлів між комп'ютерами. Вони засновані на базі SSH і є захищеними каналами для копіювання даних. Протокол SFTP є більш сучасним та захищеним, тим самим рекомендується його використання.

Використання протоколів SSH, SCP та SFTP забезпечує безпечну та ефективну роботу з комп'ютерами під керуванням ОС Linux. Ці інструменти дозволяють здійснювати віддалене керування та передачу файлів, що важливо для забезпечення безпеки та ефективності роботи в мережі.

Детальніше про сканування Unix-подібних систем у TNI ви можете прочитати в Технічному описі.

Підсумовуючи, Total Network Inventory є потужним інструментом для сканування та управління комп'ютерами в локальній мережі. Використовуючи раніше зазначені протоколи, а також внутрішні можливості програми, він полегшує процес збору та аналізу даних про апаратне та програмне забезпечення Linux-систем у вашій мережі.

Завантажте 60-денну пробну версію за посиланням нижче та переконайтесь у багатофункціональності TNI самі.

 

27 лютого 2024

Total Network Inventory 6.2: the beginning of big changes!

TNI has now the ability to work with SQL servers, which will make the program a full-fledged reliable multi-user product.

08 червня 2023

TNI 6.1: New interface and functionalities for Data transfer mode

We have significantly redesigned the mechanism and interface of the "Data Transfer" window based on your feedback to the support team.