icon-bg
icon-bg
icon-bg

Моніторинг стану серверів

Комп'ютери, особливо у великій компанії, не завжди працюють з максимальною продуктивністю. Причиною цього може служити надмірне навантаження на сервер. Щоб уникнути вповільнень в роботі, необхідно контролювати стан сервера, аналізувати зміну навантаження в реальному часі.

Що таке навантаження на сервер і навіщо за ним стежити?

Навантаження на сервер - це відсоток споживання ресурсів сервера у період, коли виконується якесь завдання. Для виконання одних завдань досить буде 1-2% від загального числа ресурсів, інші завдання можуть бути складніші і на їх рішення доведеться витрачати 80% ресурсів. Щоб розуміти, що саме "обтяжує" систему, необхідно виконувати мониторинг стану сервера.

Аналіз навантаження на сервер полягає в обробці статистики кожного головного елемента, з яких складається сервер:

  • процесор — завантаженість не повинна перевищувати показник в 20%, винятком можуть бути сервера спеціального призначення;
  • пам'ять — якщо вільної пам'яті залишилося небагато, варто поміркувати щодо придбання додаткової оперативної пам'яті або декількох серверів, між якими можна буде розподілити навантаження;
  • диски — вільне місце на диску повинно бути не менш 10%. При аналізуванні дисків варто звернути увагу на сумарну кількість даних, які читаються з диска і які записуються на диск;
  • мережевий інтерфейс — мережевий трафік може бути високим, але якщо пікової точкою є швидкість передачі даних в 100 Мб/с, а середній показник системи - 90 Мб/с, скоро доведеться додавати нові сервера для перерозподілу навантаження.

Якщо не слідкувати за навантаженням на сервер, то воно може перевищити допустимий поріг і вся система буде простоювати до моменту виявлення причин збою та усунення несправностей. Простої в роботі обходяться дорого, тому краще моніторити стан сервера, щоб попередити можливі проблеми і підтримувати високу продуктивність сервера.

Методи аналізу навантаження сервера

Існує декілька варіантів діагностики навантаження на сервер у віртуальному хостингу:

  • вивчення лог-файлів — допомагає визначити, до яких сторінок йде найбільше звернення. Це доведеться робити вручну. Щоб зрозуміти, які зміни відбуваються, досить порівняти ділянки логів з нормальним та максимальним навантаженням;
  • аудит коду — проводиться для виявлення слабких ділянок коду. Деякі з них можуть взагалі даремно витрачати ресурси. Після того як неоптимальні ділянки знайдені, необхідно зайнятись їх усуненням або поліпшенням;
  • профілювання — дослідження часу реалізації маленьких ділянок коду. Завдяки профілізації можна дізнатися, які частини скрипта в першу чергу потребують оптимізації.

Як зменшити навантаження на сервер

Якщо ви хочете зменшити навантаження на сервер, то для початку варто визначити, які саме місця викликають найбільше навантаження. Після цього можна приступати до оптимізації. Проаналізуйте роботу плагінів і віджетів - як правило, деякі з них даремно навантажують процессор. Якщо багато ресурсів йде на генерацію сторінок, то необхідно задуматися про кешування сторінок.

Існує багато способів зменшення навантаження на сервер, але робити все вручну це дуже довго та складно. Для автоматизації процесів в мережі краще вибрати спеціальні інструменти для моніторингу сервера. Це можуть бути платні або безкоштовні програми, які підходять для створення та управління сценаріями моніторингу.

Програмне забезпечення для моніторингу навантаження на сервер

Оптимальна програма для моніторингу навантаження на сервер повинна відображати звіти і графіки таких показників:

  • завантаження процесора;
  • мережевий трафік;
  • кількість вільного місця на дисках;
  • запущені процеси;
  • витрата споживаної пам'яті і т.д.

У разі виявлення відхилень від нормальних показників програма повинна повідомити про несправності і запропонувати виконання дій, спрямованих на коригування цих несправностей. Ви дуже легко зможете відстежити і з'ясувати причину виникнення підвищеного навантаження, адже спеціальний софт зберігає записи про кожну подію моніторингу.

Наш продукт Network Olympus відмінно підходить для моніторингу навантаження і автоматизації завдань, пов'язаних зі збором інформації, усуненням проблем і інформуванням при їх виникненні. Повний функціонал Network Olympus можна протестувати протягом 60 днів. Якщо ж моніторинг виконується по менш ніж 10 пристроям, то можна використовувати безкоштовну ліцензію без обмежень за часом.

 

03 травня 2021

TNI 5: New Scheduler

Now you can schedule various tasks with maximum flexibility at exactly the time and frequency that suits you.